Wzmocnienie Śląska Wrocław przed sezonem – obrońca Serafin Szota dołącza do zespołu

Seria tworzenia składów kadrowych w Śląsku Wrocław trwa. Najnowszym nabytkiem drużyny, która zdobyła wicemistrzostwo Polski, jest Serafin Szota. Obrońca ten podpisał umowę, która jest ważna do końca czerwca 2026 roku, z opcją przedłużenia o dodatkowy rok. Przed transferem do Śląska, Szota przez dwa sezony reprezentował barwy Widzewa Łódź.

Plan konsolidacji składu Śląska na nadchodzące rozgrywki został wprowadzony już przed sezonem przygotowawczym. Po zapewnieniu długoterminowej współpracy z Mateuszem Żukowskim, klub ogłosił angaż nowego defensora. Serafin Szota przeniósł się do Wrocławia na zasadzie wolnego transferu, po zakończeniu swojego kontraktu z Widzewem Łódź.

Za sprawą kontuzji stawu skokowego, 186-centymetrowy obrońca rozegrał w ostatnim sezonie tylko szesnaście spotkań. Szota może z powodzeniem pełnić rolę na każdej pozycji w obronie, co czyni go wszechstronnym zawodnikiem.

– Jesteśmy zadowoleni, że Serafin Szota zdecydował się dołączyć do naszych szeregów. To solidny obrońca o doskonałych warunkach fizycznych, który nie tylko zapewni nam stabilność w defensywie, ale także przyniesie dodatkowe zagrożenie w stałych fragmentach gry. Szota jest już dobrze rozpoznawalny na polu Ekstraklasy i z pewnością zasili nas swoją jakością – wyraził swoje zadowolenie dyrektor sportowy Śląska, David Balda.