Kotary drzwiowe zamiast tradycyjnych drzwi – jakie mają zalety?

W magazynach, halach produkcyjnych, chłodniach i wielu innych miejscach, klasyczne drzwi stają się przeszkodą. Choć nie można otworów drzwiowych pozostawić pustych, tradycyjne rozwiązania nie spełniają swoich funkcji. Alternatywą są kotary drzwiowe, które znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży. Jakie zalety posiadają kurtyny paskowe i dlaczego warto na nie postawić?

Miękkie i transparentne pasy z PCV

Kurtyny paskowe wykonywane są z PCV i spełniają rolę ekranów ochronnych. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych drzwi, ponieważ można za ich pomocą oddzielić duże przestrzenie, pomieszczenia oraz poszczególne strefy. Chronią pracowników, przechowywane i transportowane artykuły, a także gwarantują sprawne przemieszczanie się pomiędzy wyznaczonymi strefami.

Kotary na drzwi wykonane z PCV są miękkie i elastyczne, ponadto posiadają zaokrąglone brzegi. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest swobodne i bezpieczne poruszanie się pojazdów oraz pracowników czy osób postronnych.

Utrzymanie pożądanych warunków

W wielu branżach utrzymanie określonych warunków i parametrów na stałym poziomie, decyduje o właściwościach czy jakości przechowywanych, transportowanych bądź produkowanych towarów. Kotary drzwiowe stanowią barierę termoizolacyjną, w przeciwieństwie do innego rodzaju przesłon stosowanych w budynkach.

Z ich zastosowaniem można liczyć na utrzymanie określonej temperatury, poziomu wilgotności czy ochronę przed dostępem czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych, a także zabrudzeń.

Bezpiecznie, oszczędnie, sprawnie

Ekrany przyjmujące formę elastycznych lameli paskowych gwarantują nie tylko bezpieczne i sprawne przemieszczanie się. Utrzymanie wspomnianych warunków to możliwość uzyskania oszczędności, ponieważ nie dochodzi chociażby do gwałtownych wahań temperatury niekorzystnie wpływających na pracę oraz np. właściwości przechowywanych produktów.

Kotary drzwiowe mogą być wykorzystane do wydzielenia stref wewnątrz obiektów, które wymagają ochrony pracowników oraz osób postronnych. Taką funkcję spełniają chociażby lamele spawalnicze.

Jak widać kurtyny paskowe posiadają wiele zalet, które są doceniane przez szereg branż. To dogodne rozwiązanie również ze względu na możliwość dostosowania produktu do potrzeb danej firmy. Indywidualne wykonania kotar proponuje firma, której ofertę można znaleźć na stronie https://www.kurtynypasowe.pl/.

Bezproblemowe w montażu, idealnie dopasowane, zgodne z potrzebami odbiorców. Na takie produkty można liczyć korzystając z produktów wymienionej firmy.