Rowerzyści we Wrocławiu

Infrastruktura dla rowerzystów we Wrocławiu jest… świetna?

Rowerzyści we Wrocławiu w ostatnich latach mogą czuć się dopieszczeni. Powstające przy niemal każdej ulicy ścieżki rowerowe, parkingi dla rowerów, a także system rowerów miejskich sprawiają, że Wrocław staje się pod tym względem podobny do zachodnich miast.

Rowerzyści we Wrocławiu

Jeszcze kilka lat temu w wielu miejscach ciężko było poruszać się na rowerze. Brakowało dróżek rowerowych, a wybierając dwa kółka trzeba było wybrać: jedziemy ulicą, co jest niebezpieczne, albo jedziemy chodnikiem (to jest z kolei nielegalne). Dziś w wielu przypadkach nie ma takiego problemu, gdyż wzdłuż wrocławskich ulic biegną ścieżki rowerowe.

Innym usprawnieniem może być zgoda na wejście z rowerem do pojazdów komunikacji miejskiej. Przez wiele lat było to niedozwolone, przez co gdy rowerzystę złapał deszcz, miał poważy problem. To samo dotyczyło na przykład  sytuacji usterki w rowerze.

Wrocławskie Rowery Miejskie

Rowerzyści we Wrocławiu nie muszą mieć nawet swoich rowerów. System wypożyczania rowerów w mieście jest bardzo sprawny, a rowery dostępne są w wielu miejscach. Rozsiane po Wrocławiu stacje rowerowe pozwalają często wybierać ten środek transportu. Jest nie tylko ekologiczny i dobry dla naszego zdrowia. Często jazda rowerem okazuje się najszybsza.

Warto natomiast pamiętać, że jazda na rowerze wymaga trzeźwości.

Jeden komentarz w temacie “Infrastruktura dla rowerzystów we Wrocławiu jest… świetna?

Dodaj komentarz