Kryminalne wydarzenia we Wrocławiu: Rozbójnik groził bronią pracownicy

W niemal dziennej porze we Wrocławiu doszło do zdarzenia o tle kryminalnym, które wstrząsnęło lokalną społecznością. 22 września 2023 roku, przy ulicy Kamiennej numer 115, sprawca przestępstwa nie zawahał się użyć broni, którą przyłożył do głowy jednej z pracownic placówki bankowej. Przedstawiamy efekty dokumentacyjne z miejsca zajścia.

Zaatakowany punkt to filia Banku Spółdzielczego w Miliczu, znajdująca się przy wspomnianej wcześniej ulicy Kamiennej we Wrocławiu. Według naszych informacji uzyskanych nieoficjalnie, napastnik bezlitośnie wymierzył broń w stronę kobiety zatrudnionej w banku. Na miejscu zdarzenia natychmiastowo pojawiły się służby policyjne, które przystąpiły do intensywnych działań mających na celu złapanie sprawcy oraz zabezpieczenie dowodów z miejsca przestępstwa.

Napad miał miejsce przed godziną 10 rano. Jak wynika z oficjalnych godzin działania placówki bankowej, czyli codziennie od 9 do 17, napastnik wybrał moment tuż po otwarciu banku, by przeprowadzić swoje zbrodnicze działania.

Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, młodszy aspirant Rafał Jarząb, potwierdził, że do incydentu kryminalnego doszło. Niemniej jednak, ze względu na pracę służb zajmujących się badaniem i zabezpieczaniem miejsca zdarzenia, odmówił podania jakichkolwiek szczegółowych informacji.