Krzysztof Dymkowski, znany jako "łowca pedofilów" z Wrocławia, skazany na wykonywanie prac społecznych

Dr hab. Mikołaj Małecki poinformował na swojej facebookowej stronie o prawomocnym skazaniu Krzysztofa Dymkowskiego, popularnie zwanego „łowcą pedofilów” z Wrocławia. Dymkowski został ukarany karą 3-miesięcznych prac społecznych za zniesławienie oraz znieważenie pewnego mężczyzny z Katowic.

Małecki podkreśla, że ten wyrok jest przełomowy i pokazuje, że ci, którzy krzywdzą innych pod płaszczykiem sprawiedliwości, nie mogą czuć się bezkarni. Dodatkowo, w ramach kary Dymkowski zobligowany został do opublikowania treści tego wyroku na swoim profilu na Facebooku i utrzymania jej tam przez okres jednego miesiąca. Wyrok zapadł w czerwcu 2022 roku i również został upubliczniony na facebookowej stronie „łowcy pedofilów”.

Zdarzenie, które doprowadziło do skazania Dymkowskiego, miało miejsce 30 maja 2021 roku na klatce schodowej jednego z bloków w Katowicach. Jak podaje dr hab. Małecki, cytując treść wyroku, Dymkowski oskarżał tamtejszego mężczyznę o bycie pedofilem i umawianie się z małymi dziewczynkami.