Afgańczycy szli na piechotę autostradą A4

Legnicka Policja zatrzymała na A4 uchodźców idących pieszo do Niemiec

W czwartek 4 listopada funkcjonariusze Policji otrzymali nietypowe zgłoszenie. Kierowcy poinformowali bowiem o pieszych przebywający na autostradzie A4, którzy mogli sprawiać zagrożenie w ruchu drogowym.

Uchodźcy szli na piechotę do Niemiec

Policja zatrzymała dwóch imigrantów. Jak twierdzili – pochodzą z Afganistanu, lecz nie mieli przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Przed południem dyspozytor Policji wysłał na miejsce patrol, który rzeczywiście odnalazł dwóch mężczyzn. Szli w kierunku Niemiec. Uchodźcy próbowali zatrzymać pojazdy jadące w tamtym kierunku w okolicy węzła Szymanowice.

To nie pierwszy przypadek, gdy na terenie Polski służby trafiają na imigrantów podróżujących na zachód, w stronę krajów Unii Europejskiej. Nie często zdarza się jednak, by podróżowali oni na piechotę, mając do pokonania kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów drogi.

Skąd Afgańczycy wzięli się na A4?

Podczas przesłuchania przez funkcjonariuszy legnickiej Policji, uchodźcy przedstawili swoją wersję wydarzeń. Do Polski przyjechali rzekomo z tureckim kierowcą ciężarówki, który wiózł ich aż z Serbii. Mężczyźni nie byli w stanie dokładnie wskazać, dokąd się udawali, twierdząc jedynie, że idą do Niemiec.

Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie całej sytuacji. Informacje o aktualnych akcjach Policji znajdziesz też na stronie policyjna.pl

fotografia: Policja Legnica