Linia tramwajowa na Swojczyce we Wrocławiu. Kiedy otwarcie?

Ruszyły prace projektowe nowej linii tramwajowej, która ma mieć swój koniec na Sępolnie. Nie wybrano jeszcze wykonawcy planowanej budowy, jednak planu się rozpoczęcie prac w 2023 roku. Co będzie obejmowała inwestycja?
 

Nowa linia tramwajowej we Wrocławiu

 
Planowana linia tramwajowa ma mieć 1,7 kilometra długości. Jej początek wyznaczono na ulicy Mickiewicza. Trasa przebiegać będzie poprzez mosty Bolesława Chrobrego i dalej ulicą Swojczycką, aż do Sępolna. Pętla zostanie usytuowana w okolicach Bazaltowej i Chałupniczej. W pobliżu planowany jest rozległy parking „Park and Ride”. W założeniu ma on pomieścić aż 180 samochodów.
 
Prace nad projektem tej trasy powierzono firma Biprogeo-Projekt, która ma uwinąć się w 15 miesięcy.
Nową linię tramwajową będzie kosztować nieco ponad 1,7 mln zł.
 

Modernizacja układu drogowego i budowa mostów

 
Początkiem inwestycji będzie budowa dwóch mostów Bolesława Chrobrego. Będzie to ważny element, który warunkuje powstanie nowej trasy. Na budowę tych struktur już ogłoszono przetarg.
 
Przy okazji robót zostanie również przebudowana geometria skrzyżowania Mickiewicza/Monte Cassino.
Poza tym zostanie tam zamontowane nowe oświetlenie oraz sygnalizacja świetlna.
 
W ramach inwestycji powstanie 28 przejść dla pieszych oraz nowe drogi rowerowe i przystanki. Na razie nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się końca inwestycji. Takich informacji możemy oczekiwać już po wybraniu realizatora całego przedsięwzięcia.
 
Dzięki realizacji tego projektu zdecydowanie poprawi się jakość życia tamtejszych mieszkańców. Lepiej skomunikowane dzielnice pozwalają na dużo większą swobodę wyboru miejsca pracy oraz szkoły. Nie bez znaczenia będzie również fakt montażu wszelkich udogodnień zapewniających bezpieczeństwo w obrębie przystanków i przejść dla pieszych.