Wrocław, Warszawa, Kraków czy Poznań to tylko niektóre z polskich miast, w których coraz modniejsze są samoobsługowe powierzchnie magazynowe.
Z tego rozwiązania korzystają zarówno osoby prywatne, np. przy przeprowadzce, jak i przedsiębiorcy, którzy szukają sposobu na magazynowanie towaru. Czy boks w magazynie self storage to duże koszty? Oto, jak wygląda oferta we Wrocławiu!
Jakie warunki panują w magazynach self storage?
Jeśli chodzi o samoobsługowe powierzchnie magazynowe, Wrocław oferuje swoim klientom boksy o wielkości nawet 20 metrów kwadratowych. Z kolei najmniejsza możliwa przestrzeń na wynajem ma kilka metrów. Tego typu magazyny cieszą się popularnością głównie ze względu na bezpieczeństwo. Umieszczając depozyt w magazynie, masz pewność, że odbierzesz go w identycznym stanie. Możesz zabezpieczyć go samodzielnie za pomocą folii, taśmy czy kartonów, które kupisz na miejscu.
– W naszym przypadku system ochrony mienia klienta polega na stosowaniu nowoczesnego monitoringu, ale także nadzoru fizycznego. Na trenie naszych magazynów stosujemy też specjalne zabezpieczenia przeciwpożarowe czy system kontroli dostępu do boksu. Nie dostanie się do niego nikt niepowołany – mówi dyrektor Biura Obsługi Klienta w Kangu.
Ile kosztuje wynajęcie boksu we Wrocławiu?
Koszt wynajęcia zależy od dwóch najważniejszych czynników:
- okresu wynajmu,
- metrażu boksu.
Ten ostatni należy oczywiście dostosować do rozmiarów depozytu oraz jego kształtu. We Wrocławiu za mały boks o wielkości kilku metrów kwadratowych trzeba zapłacić ok. 20–50 zł za tydzień. Cena rośnie proporcjonalnie do metrażu przechowalni. Co ważne, koszty wynajmu zależą również od lokalizacji całej hali. W Warszawie to z pewnością o wiele droższa usługa niż w stolicy Dolnego Śląska.
Czy da się oszacować koszty wynajmu z wyprzedzeniem? Jak najbardziej! Wystarczy skontaktować się z działem obsługi klienta wybranego operatora. Niektórzy z nich udostępniają na swoich stronach specjalne kalkulatory, dzięki którym sam ocenisz, czy stać cię na samoobsługową przechowalnię.