Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

Manifestacja pod wrocławskim sądem. Uczestnicy stają w obronie Adrianny Łucinkiewicz

Manifestacja pod wrocławskim sądem odbyła się w czwartek 13.01. Uczestnicy chcieli w ten sposób okazać swoje poparcie dla Adrianny Łucinkiewicz. Kobieta wcześniej organizowała protesty przeciwko lekarzom. Ci bowiem odmówili badaniu jej dziecka ze względu na brak szczepienia matki.

Protesty trzech matek dzieci, którym odmówiono badania

Jedna z sanitarnych procedur Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiem zakłada, że opiekunowie przyjmowanych na oddział dzieci powinni być szczepieni. To nie miało miejsca w przypadku Adrianny Łucinkiewicz. Kobieta pojawiła się na oddziale kardiologicznym z córką, której nie wykonano odpowiednich badań serca.

Podobna sytuacja spotkała także inne osoby. Trzy kobiety, w tym pani Adrianna, postanowiły więc wyrazić swój sprzeciw. Zorganizowały więc pikiety – zarówno pod szpitalem, jak i domem jednej z lekarek. Teraz grozi im nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Manifestacja pod wrocławskim sądem

Wyrok sądu był jednoznaczny. Adrianna Łucinkiewicz otrzymała sądowy zakaz zbliżania się na 100 metrów do lekarki. Ponadto sąd zakazał publikowania w social mediach wpisów, które mogłyby naruszyć dobre imię pani kardiolog. Matka dziecka, któremu odmówiono badania USG serca twierdzi, że w ten sposób straciła możliwość korzystania z opieki zdrowotnej. Jej dziecko urodziło się bowiem w tym szpitalu i od początku było w nim leczone.

Kobieta otrzymała spore wsparcie od wielu osób, które manifestowały w czwartek pod wrocławskim sądem.

Jak zakończy się historia „zakazu korzystania z opieki zdrowotnej”?

Jak się okazuje, przedstawiciele szpitala mają nieco inne zdanie na ten temat. Rzeczywiście, ze względu na pewne restrykcje, kobieta nie mogła skorzystać z usług szpitala wraz ze swoim dzieckiem. Personel poinformował ją jednak, że w bezpośrednim sąsiedztwie może wykonać odpowiednie badania. Nieopodal szpitala znajduje się bowiem przychodnia świadcząca opiekę kardiologiczną. Tam restrykcje nie obowiązują.

Matka dziecka twierdzi natomiast, że nie chciała wejść na oddział. Proponowała, by lekarze wzięli jej dziecko w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

Ciekawe informacje i aktualności ze stolicy Dolnego Śląska znajdziesz także w serwisie https://www.wrocek.pl/