Śląsk Wrocław znów wygrywa

Marcel Zylla i Robert Pich strzelają gole, a Śląsk Wrocław wygrywa w Turcji

Podczas tegorocznego zgrupowania piłkarzy Śląska Wrocław naszym piłkarzom udało się już dwukrotnie wygrać. Ostatnie zwycięstwo w stosunku dwa do jednego wrocławianie odnieśli nad TSV Hartberg. Śląsk wygrywa podczas przygotowań przedsezonowych.

Śląsk wygrywa podczas przygotowań przedsezonowych

Ostatnim rywalem zespołu ze stolicy Dolnośląskiego był TSV Hartberg. To obecnie ósmy klub w austriackiej najwyższej lidze piłkarskiej. Ciężko więc mówić, że to amatorzy lub wybitnie słaby zespół. Drużyna z Wrocławia przebywa obecnie w Turcji na zgrupowaniu przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Śląsk z przytupem wystartował w sezonie 2021/2022 polskiej PKO Ekstraklasy. Ostatnie kolejki przyniosły jednak sporo strat punktów.

Tym bardziej cieszy zwycięstwo odniesione z rywalem z Austrii.  Szczególnie, że to już drugi sukces podczas przerwy w sezonie. W pierwszym meczu sparingowym Śląsk Wrocław pokonał Wartę Poznań. Wtedy wygraliśmy 1:0, z Austriakami Śląsk także zdobył o jednego gola więcej. Śląsk wygrywa podczas przygotowań przedsezonowych dzięki golom Roberta Picha (z rzutu karnego) i Marcela Zylli.

Śląsk Wrocław sporo lepszy od Austriaków

Wynik 2:1 nie do końca oddaje to, co działo się na boisku. Drużyna z Wrocławia od pierwszego gwizdka górowała nad rywalem pod wieloma względami. Przede wszystkim to Wrocławianie dyktowali tempo gry.

Mecz zakończył się dobrym wynikiem, co cieszy piłkarzy, trenera Jacka Magierę i sympatyków klubu. Niestety, stracony gol przypomina o słabej postawie defensywy podczas całego sezonu 2021/2022. Wygrywając 2:0 wrocławska drużyna poczuła nieco rozluźnienia, a rywale zdołali umieścić piłkę w siatce.

Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów wśród kibiców, a także amatorów uprawiających ten sport. Czy piłka nożna jest bezpiecznym sportem? Zobacz artykuł i skomentuj go, by wyrazić swoją opinię.