Wrocławska podpalaczka z Biskupina

Niemal 80-letnia radczyni prawna jest podpalaczką? Znamy akt oskarżenia

Niespełna 80-letnia kobieta, czynna radczyni prawna, ujrzała akt oskarżenia. Z zarzutów wynika, że może być wrocławską podpalaczką.

Maria P. niemal rok temu trafiła do aresztu

Wrocławska podpalaczka z Biskupina, Maria P., znalazła się w rękach wymiaru sprawiedliwości niecały rok temu.  Do dziś nie została jednak ukarana. Kobieta groziła, że „wszystkich spali”, wciąż jest jednak czynnym radca prawnym.

Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu postawiła akt oskarżenia w przedostatni rok zeszłego roku. 30 grudnia 2021 roku wrocławska podpalaczka z Biskupina usłyszała jednak zarzuty. Chodzi o cztery podpalenia.

Wrocławska podpalaczka z Biskupina – urodzona w 1942 roku

Co ciekaw, wrocławska podpalaczka z Biskupina urodziła si w 1942roku.  Zgodnie z aktem oskarżenia grozi jej teraz od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Usłyszała zarzuty z artykułu 288 par. 1 Kodeksu Karnego. Przepis ten mówi o niszczeniu cudzego mienia.

Wrocławska podpalaczka z Biskupina miała zniszczyć w ciągu miesiąca cztery wiaty śmietnikowe. W okresie od 4 listopada do 2 grudnia 2020 roku podpalała je, co jest widoczne na zapisach monitoringu Z opinii świadków wynika, że kobieta grozi spaleniem pewnym osobom, gdy porusza się po osiedlu.

Nagroda 100 tysięcy złotych za ujęcie podpalacza/