Mecz Śląska Wrocław - czy podtrzyma passę?

Mecz Śląsk-Wrocław-Raków Częstochowa już w najbliższą sobotę. Wrocław niepodbity od 20 spotkań!

Stadion Śląska Wrocław jest ostatnio prawdziwą twierdzą. Klub ze stolicy Dolnego Śląska nie przegrał tu od dwudziestu spotkań. W sobotę przed Śląskiem trudne zadanie – spotkanie z Wicemistrzem Polski.

Raków Częstochowa szturmem podbił Ekstraklasę

Klub z Częstochowy miał w swojej historii kilka epizodów w 1 lidze. Od trzech sezonów występuje jednak w Ekstraklasie. Największe sukcesy Rakowa miały miejsce w ostatnim roku. W sezonie 2020/2021 Raków Częstochowa zdołał wygrać Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz zająć drugie miejsce w ligowej tabeli. To pozwoliło na występy w eliminacjach do europejskich pucharów.

Również Śląsk Wrocław zanotował w ubiegłym sezonie świetny wynik i zajął czwartą lokatę. Oba kluby zdołały wyprzedzić pod względem liczby zdobytych punktów takie kluby jak Lech Poznań, czy Lechia Gdańsk.

Teraz Raków i Śląsk spotkają się w ramach 11. kolejki Ekstraklasy w sezonie 2021/2022.

Stadion Śląska niezdobyty od 20 meczów!

Wrocławski zespół notuje świetną passę meczów rozgrywanych na własnym obiekcie. To już bowiem 20 ligowych spotkań, na które składają się mecze w bieżącym i poprzednim sezonie.

Kibice, którzy chcieliby pomóc wrocławskiej drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku mogą kupić bilety przez Internet, w kasie przy starym stadionie (ul. Oporowska) lub w jednym z kilku punktów stacjonarnych.

Najtańsze bilety mogą kupić uczniowie i seniorzy – już od 10 złotych. Bilet normalny kosztuje 20-60zł (w zależności od wybranej trybuny).

W punktach sprzedaży bilety są droższe o 5zł w dniu meczu. Dzieci do 12 roku życia mogą wejść na mecz za darmo. Warto więc wcześniej zaopatrzyć się w bilety.

W pobliżu Stadionu we Wrocławiu znajduje się także płatny parking.

Mecz Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa rozpocznie się o godzinie 20:00 w sobotę, 16 października