Wrocławskie ZOO organizuje V edycję biegu dla zwierząt

Wrocławskie ZOO organizuje Wild Run. To bieg charytatywny

W 2021 roku odbywa się już piąta edycja biegu charytatywnego organizowanego przez wrocławskie ZOO. Wydarzenie o nazwie Wild Run ma na celu niesienie pomocy zwierzętom i zbiórkę pieniędzy.

Na czym polega V Wild Run organizowany przez wrocławskie ZOO?

Bieg charytatywny Wild Run odbywa się na dystansie jednego, pięciu lub dziesięciu kilometrów. Zaproszeni są do niego wszyscy zainteresowani – niezależnie od wieku. Wynik swojej aktywności trzeba zarejestrować w aplikacji udostępnionej przez organizatora. Nie ma on większego znaczenia – w tym przedsięwzięciu liczy się sam udział i możliwość propagowania szczytnego celu.

Futrzastymi ambasadorami tegorocznej edycji biegu są lemury kapa, fenki oraz żółwie promieniste. To one widnieją na materiałach reklamowych wydarzenia i są bohaterami przykładów opisanych przez przyrodników.

Jak dotąd przeprowadzono już cztery edycje biegu charytatywnego Wild Run. Wzięło w nich udział ponad cztery tysiące uczestników z kilkunastu krajów. Zebrano w nich ponad 120 tysięcy złotych, środki zostały przeznaczone na ochronę zwierząt.

Zapisy odbywają się na stronie wildrun.eu

Dlaczego zwierzaki mają problemy?

Jak informują pracownicy wrocławskiego ZOO, prawie czterdzieści tysięcy gatunków dzikich zwierząt jest dziś zagrożona wyginięciem. To działalność człowieka wpłynęła na taką sytuację zagrożonych zwierząt.

Tegoroczny bieg Wild Run obrał za cel wtatsparcie zwierząt, które są przedmiotem nielegalnego i nieodpowiedzialnego handlu. Eksperci wskazują też na wiele zachowań człowieka, które mogą działać na szkodę różnych gatunków zwierząt. To między innymi trzymanie dzikich, często zagrożonych, zwierząt w domu. Problemem jest także wsparcie takiego zachowania, choćby lajkując zdjęcia z dzikim zwierzęciem w mediach społecznościowych. Także turyści odwiedzający egzotyczne kierunki powinni zachowywać się odpowiedzialnie. Ostatnio wiele można było usłyszeć o brutalnej tresurze słoni, które wożą turystów w Afryce i Azji, lecz to nie jedyny taki przypadek.

Jednym z głównych celów organizowanego biegu Wild Run jest edukacja – zarówno dorosłych, jak i dzieci.