Mieszkańcy Pogwizdowa odznaczeni za rewitalizację miejscowego parku z funduszy sołeckich

Gdy mieszkańcy Pogwizdowa, niewielkiej miejscowości w powiecie jaworskim, rozpoczęli prace rewitalizacyjne przy swoim lokalnym zabytkowym parku, nie mieli pojęcia, że ich wysiłki zdobędą ogólnokrajowe uznanie. Wraz z upływem czasu, ich projekt przyciągnął uwagę na szczeblu krajowym i otrzymał uznanie od decydentów VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa”.

Przez dekadę i dwie lata, korzystając ze środków z funduszu sołeckiego, społeczność Pogwizdowa zakupiła niezbędne materiały takie jak deski, śruby czy farby. Wszystko to posłużyło do samodzielnej rewitalizacji parku. Informacje o tym, jak skutecznie wykorzystali fundusze sołeckie, dotarły do szerokiej publiczności miesiąc temu, kiedy to lokalni mieszkańcy zdobyli pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim.

Ale to nie koniec ich osiągnięć. Nadal biorąc pod uwagę efektywność wykorzystania funduszy sołeckich, krajowa kapituła konkursu, analizująca projekty z 16 województw, uznała rewitalizację parku w Pogwizdowie za godną drugiego miejsca na podium.