Awaria ciepłownicza na Szczepinie

Mieszkańcy Szczepina bez ogrzewania podczas Świąt – awaria ciepłownicza szybko naprawiona

Na wrocławskim Szczepinie doszło w piątek do awarii jednej z magistrali ciepłowniczych. Dla mieszkańców osiedla oznaczało to problem z ogrzewaniem.

Awaria magistrali przy ulicy Poznańskiej we Wrocławiu

Do awarii doszło przy ulicy Poznańskiej we Wrocławiu. Magistrala ciepłownicza która uległa uszkodzeniu, odpowiadała za dostarczanie ciepła dla dużej części mieszkańców Szczepina. Dotyczyła ulic  , Poznańskiej, Kruszwickiej, Lubińskiej, Legnickiej, a także Czarnieckiego.

Według przedstawicieli miasta awarię spowodowało pęknięcie rury ciepłowniczej o średnicy niemal jednego metra.  Instalacja w tym miejscu należy do najstarszych w mieście, a sama rura była już dość stara.

Awaria mogła spowodować bak ogrzewania w innych częściach miasta.

Podczas dokonywania napraw określono, że braki w dostawach ogrzewania mogą występować również w innych częściach miasta – Gajowicach, Grabiszynie, Hubach, Borku i przy . Powstańców Śląskich.

Odpowiedzialna za utrzymanie sieci ciepłowniczej firma zapowiadała naprawienie remontu do późnych godzin wieczornych 26 grudnia. Okazało się jednak, że uporali się z usterką znacznie wcześniej. Ogrzewanie wróciło około godziny 15:00  w pierwszy dzień Świąt.

Sposoby na ogrzanie się, gdy kaloryfery są zimne

Gdy w mieszkaniu lub domu jest zimno z powodu awarii ogrzewania, można zastosować jedną z kilku metod. Można użyć zasilanego prądem piecyka, tzw. „farelki” lub odpowiednika zasilanego gazem. Dobrym sposobem jest także ubranie dodatkowej warstwy ubrań. Warto przebywać całą rodziną w jednym pomieszczeniu, wtedy temperatura będzie nieco wyższa.

Zobacz inne sposoby na nawet darmowe ogrzewanie własnego domu – i to w ekologiczny sposób!