Montaż świątecznych dekoracji na wrocławskich ulicach i placach

Na wielu wrocławskich przestrzeniach miejskich, takich jak skwery, ulice czy place, trwa intensywny montaż dekoracji związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. W pierwszej fazie tego procesu, zespoły wykonawcze skupiły się na Rynku oraz na ulicach Świdnickiej i Oławskiej. To właśnie tam tradycyjnie organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wrocław zamierza rozświetlić na Święta tysiącami światełek, które będą miały różne barwy: białą, żółtą, bursztynową oraz niebieską. Jednym z najbardziej spektakularnych elementów świątecznej aranżacji będzie potężna choinka o wysokości ponad 20 metrów, która stanie na Rynku. Prace nad jej przyozdobieniem są już w zaawansowanym stadium – choinka rozbłyśnie pełnią świateł już 6 grudnia o godzinie 17.00.

Rozwieszanie ozdób na przewieszkach i słupach oświetleniowych powinno zakończyć się do 4 grudnia. Prace, które będą wiązały się z koniecznością ustawienia podnośników na drogach o dużym natężeniu ruchu, zaplanowano na godziny wieczorne i nocne, aby jak najmniej utrudniać ruch miejski.