Mroczna zbrodnia w Oławie: Pasierb zamordował ojczyma siekierą

W maleńkim mieście Oława, położonym tuż obok Wrocławia, odnotowano przerażającą zbrodnię. Nietypowe morderstwo zaistniało, kiedy 45-letni mężczyzna padł ofiarą swojego pasierba, który posłużył się do tego siekierą. Oskarżony w tej sprawie, Adam C., musiał stawić czoła aktowi oskarżenia, który do sądu skierowała Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Tego tragicznego dnia, nastoletni Adam C., ledwie mający 17 lat, z premedytacją i zamiarem odebrania życia Łukaszowi R., wymierzył mu co najmniej pięć siekierowych uderzeń w głowę. Ten brutalny atak spowodował poważne rany pochodzące od rąbania czaszki, które skutkowały wymóżdżeniem i ostatecznie doprowadziły do jego śmierci – takie informacje na temat szczegółów morderstwa udostępniła Anna Placzek-Grzelak z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Adam C., przesłuchiwany jako podejrzany, nie zaprzeczył zarzutom stawianym mu przez prokuraturę. Przyznał się do popełnienia zbrodni i wyjaśnił, że postanowił zabić swojego ojczyma, ponieważ ten od wielu lat stosował wobec niego zarówno psychiczne jak i fizyczne znęcanie.

15 marca 2023 roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podjął decyzję o uchyleniu aresztu dla 17-letniego mężczyzny. Pełnomocnik Adama C., adwokat Katarzyna Dudek, podkreśliła, że sąd całkowicie przyjął argumentację obrony przedstawioną podczas śledztwa oraz na posiedzeniu przez adwokata Krzysztofa Kocowskiego. To oznacza, że młody oskarżony będzie stawiał czoła wymiarowi sprawiedliwości na wolności.