Nagły przestój pociągu z Jeleniej Góry do Wrocławia – zerwana trakcja kolejowa

W piątkowe przedpołudnie, 8 września, doszło do niespodziewanej sytuacji na trasie pociągu relacji Jelenia Góra-Wrocław. Trakcja kolejowa uległa zerwaniu i runęła na poruszający się pociąg Kolei Dolnośląskich Sprinter Książ. Służby ratunkowe rozpoczęły ewakuację ponad 100 pasażerów, którzy zostali zmuszeni czekać na zastępczy środek transportu w polach w pobliżu stacji Boguszów-Gorce.

Pasażerowie dotknięci tym incydentem musieli przez kilkanaście minut oczekiwać wewnątrz pociągu na udzielenie pomocy. Pociąg zatrzymał się między stacjami z powodu uszkodzenia trakcji. Po godzinie 12 przewoźnik dostarczył pociąg zastępczy, a służby ratunkowe koordynowały bezpieczne przesiadanie pasażerów do nowego składu.

– O godzinie 11 otrzymaliśmy informacje o awarii na linii kolejowej w okolicach Boguszowa-Gorc, gdzie pociąg został unieruchomiony z powodu zerwanej trakcji. Z otrzymanych danych wynikało, że na pokładzie znajduje się około stu pasażerów. Na szczęście wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia i nikt nie doznał żadnych obrażeń – podał młodszy brygadier Maciej Garczyński, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.