"Mikrokosmos" – spektakl plenerowy Teatru Pantomimy Wrocław na podwórku Dolnego Śląska

Teatr Pantomimy z Wrocławia, wprowadził w swoim repertuarze oryginalny spektakl o nazwie „Mikrokosmos”. Ten rodzaj przedstawienia jest wynikiem czerpania inspiracji z motywów jednej z opowieści autorstwa Hansa Christiana Andersena, znanej pod tytułem „Calineczka”.

Niezwykły spektakl „Mikrokosmos”, wzbogacony inspiracją czerpaną z literackich motywów „Calineczki” Hansa Christiana Andersena, miał już okazję zachwycić publiczność w pięciu różnorodnych miastach na terenie Dolnego Śląska. Przykładowo, miasto Milicz było miejscem zakończenia artystycznego sezonu tego niepowtarzalnego przedstawienia. Spektakl zaprojektowany jest tak, aby trafić do szerokiego grona odbiorców – od małych dzieci, przez młodzież po dorosłych.

Wrocławski Teatr Pantomimy jest znanym uczestnikiem scen plenerowych oraz różnorodnych teatrów rozlokowanych na Dolnym Śląsku, a także poza granicami naszego kraju. Na horyzoncie widać już kolejne wydarzenie organizowane we Wrocławiu – Festiwal Teatralny. Będzie to okazja do ponownego zaprezentowania wyjątkowego spektaklu przez Teatr Pantomimy, który tym razem otworzy festiwal. Z planów Teatru wynika, że „Mikrokosmos” powróci na scenę teatralną w Miliczu, co jest planowane na grudniowy okres.