Odnowione zainteresowanie Wałbrzychem: Tour de Pologne powraca po długiej przerwie

Przygotujcie się na spektakularny wyścig kolarski, Tour de Pologne, który po długiej przerwie wraca do obiegu. Miłośnicy kolarstwa będą mieli możliwość ponownie gościć ten renomowany wyścig w Wałbrzychu. Pierwszy sygnał startu dla trzeciego etapu wyścigu zaplanowano na 31 lipca.

Tour de Pologne, będący najbardziej popularnym wydarzeniem kolarskim w naszym kraju, celebruje swoją osiemdziesiątą, jubileuszową edycję. W tym szczególnym roku organizatorzy postanowili powrócić do korzeni i trasę wyścigu poprowadzić od wschodu Polski na zachód, obejmując swoim zasięgiem również Dolny Śląsk.

Brak wyścigu w Wałbrzychu przez wiele lat z pewnością zaostrzył apetyt fanów kolarstwa na jego powrót. To miasto z wielkim entuzjazmem przygotowuje się na ponowne gościenie Tour de Pologne. Po latach nieobecności, radość z powrotu wyścigu jest ogromna.

Ponowna wizyta najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, Tour de Pologne, w Wałbrzychu podczas jego osiemdziesiątej edycji jest czymś więcej niż tylko przejazdem kolarzy. Symbolizuje ona powrót do tradycji, wprowadzenie nowego kursu – od wschodu do zachodu kraju – i niewątpliwie dodaje prestiżu regionowi Dolnego Śląska.