Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Spacerując po Wrocławiu, nie sposób nie zajrzeć do ZOO, zwłaszcza wtedy kiedy odwiedzamy miasto z dziećmi. To doskonałe miejsce do spacerowania i aktywnej edukacji najmłodszego pokolenia. Zoo we Wrocławiu jest wyjątkowe, to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Koniecznie musicie wybrać się na spacer w to miejsce.
 

Zoo Wrocław

 
Zoo znajduje się przy ul. Wróblewskiego 1–5 we Wrocławiu. Obiekt powstał 10 lipca 1865, co czyni go najstarszym tego typu obiektem w Polsce.
Jest domem dla ponad 11 tysięcy zwierząt, a pod względem różnorodności gatunkowej zajmuje 3 miejsce na całym świecie.
 
Na terenie zoo znajdziemy między innymi wybieg dla niedźwiedzi brunatnych, zajmujący powierzchnię ok. 1,2 ha, Pawilon Terai, Pawilon Madagaskaru, Pawilon Sajmiri oraz Pawilon okapi i świń rzecznych.
 
Na pewno zainteresują też wybiegi dla rysi i żbików oraz zamieszkiwane przez kuce szetlandzkie, haflingery i osły Rancho. Na terenie znajduje się też oceanarium oraz Afrykarium.
Wrocławskie Zoo wpisano do Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie, które sytuuje ten obiekt w światowej klasie.
 

Co nowego w Zoo?

 
Ostatnio Zoo we Wrocławiu pochwaliło się narodzinami jednej z najrzadszych krów świata. Przyszło tam na świat dwójka bantengatan azjatyckich, a konkretnie jawajskich.
 
Wcześniej w tym zoo powitaliśmy również Pantery śnieżne oraz foki pospolite. To niewątpliwy sukces pracowników wrocławskiego zoo i niebywała radość dla rodziców oraz odwiedzających.
 
Zoo nie poprzestaje jednak na takich działaniach. Wraz z fundacją ZOO Wrocław DODO wspierają od tego roku hodowlę bantengów w naturze. W tym celu podjęto już współpracę z Parkiem Narodowym Alas Purwo, gdzie naturalnie występuje gatunek.
 
Życzymy wszystkie najlepszego świeżo upieczonym rodzicom i zapraszamy wszystkich miłośników przyrody na spacer po przepięknym wrocławskim ogrodzie.