Spacer po Parku Szczytnickim

Lato w pełni i pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu i spacerów. W tym artykule chcielibyśmy zachęcić do spaceru po największym parku Wrocławia. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami i ciekawostkami o tym sto hektarowym parku z dwustuletnią historią.

Miejsce z historią

 
Park Szczytnicki założono w 1785 r. w charakterze ogrodu prywatnego. Na jego terenie znajdziemy wiele niesamowitych zabytków oraz zapierającą dech w piersiach roślinność. Do unikalnych obiektów, które możemy tu obejrzeć, należy kościół pw. Św. Jana Nepomucena, który został tutaj przewieziony ze Starego Koźla.
 
Do innych godnych uwagi obiektów należą Hala Stulecia, Iglica oraz przepiękny ogród japoński. Bardzo ciekawym miejscem jest również Pergola z początku XX wieku. Jest to bardzo popularny kierunek miejsc spacerów oraz spotkań zakochanych. Odbywają się tutaj pokazy multimedialne Fontanny.
 

Wydarzenia

 
Obecnie park pełni rolę sceny dla różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i widowisk. Odbywają się tu również zajęcia rekreacyjne, w tym warsztaty jogi. Na placu pod Iglicą już w ten weekend odbędzie się Giełda Staroci, a Hala Stulecia organizuje koncerty.
 
Park jest także miejscem, gdzie można zakosztować baletu, sztuk teatralnych i wystaw. 24 lipca odbędzie się tutaj „Rajd tylko dla zuchwałych – zabytkowymi samochodami szlakiem miast i miejsc” zorganizowany przez Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.
 
W parku nie brakuje atrakcji dla żadnej grupy wiekowej. Nie sposób się tutaj nudzić. Przez całe wakacje będą tu odbywać się wydarzenia dla całej rodziny. Zachęcamy do odwiedzenia tego wspaniałego, monumentalnego parku. Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami.