PKP PLK realizuje inwestycję: nowy przystanek kolejowy Oława Zachodnia w budowie, skróci czas dojazdu do Wrocławia

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podejmują pracę nad budową nowego przystanku kolejowego, którego nazwą jest Oława Zachodnia. Inwestycja ta ma na celu umożliwienie szybszego dojazdu z Oławy oraz okolicznych miejscowości do Wrocławia.

Przystanek Oława Zachodnia powstaje w dzielnicy Oławy (województwo dolnośląskie), w pobliżu rozległego osiedla Sobieskiego. Jest to niezwykle korzystna informacja nie tylko dla mieszkańców tego osiedla, ale również dla tych zamieszkujących sąsiednie miejscowości. Dla pasażerów dojeżdżających na przykład z Wierzbna, Gaju Oławskiego czy Marszowic, droga do nowego przystanku będzie znacznie krótsza niż do głównego dworca w Oławie. Aktualnie, aby dotrzeć samochodem do Wrocławia jadąc ulicą Opolską w godzinach szczytu, konieczne jest zazwyczaj przeznaczenie na tę podróż około godziny. Po uruchomieniu nowego przystanku kolejowego, czas ten znacznie się skróci.

Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., podkreślił rolę nowego przystanku: „Przystanek zlokalizowany między Lizawicami a Oławą pozwoli na dojazd do Wrocławia w zaledwie 22 minuty, co znacznie poprawi dostępność komunikacyjną. Przez Oławę, na trasie łączącej Wrocław i Opole oraz w przeciwnym kierunku, codziennie kursuje blisko 50 pociągów regionalnych”.