Planowany most rowerowy nad Odrą ma stać się atrakcją przyrodniczą Wrocławia

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa nowego mostu rowerowego nad Odrą zostanie zakończona w roku 2025. Most ten będzie mierzył 40 metrów w długości i 3 metry w szerokości. Został zaprojektowany tak, aby łatwo można było dojechać do niego zarówno od strony Lasu Lesickiego, będącego częścią lasu Rędzińskiego, jak i od strony miejscowości Paniewice, która jest częścią gminy Oborniki Śląskie.

Nowa przeprawa przez rzekę stanowić będzie kluczowy element proponowanej trasy rowerowej o nazwie Via Regia nad Odrą. „Dostępność do przekraczania rzeki sprawia, że miejsce to ma szansę na stanie się kolejnym popularnym punktem na mapie atrakcji przyrodniczych Wrocławia” – wyjaśnił Krzysztof Świercz, reprezentant Wrocławskich Inwestycji.

Most ten nie tylko ułatwi dostęp do sąsiednich Paniowic, ale także umożliwi dokładne połączenie gminy Wrocław z gminą Oborniki Śląskie. Jak zauważył Krzysztof Świercz, dzięki tej inwestycji, będzie można dotrzeć do fragmentu lasu Rędzińskiego, w którym znajduje się znane kąpielisko Kopalnia.