Podarunek od Rady Miejskiej Wrocławia dla Śląska Wrocław

Wrocławska Rada Miejska podjęła decyzję o udzieleniu klubowi piłkarskiemu Śląsk Wrocław wsparcia finansowego w postaci 20 mln zł pożyczki. Z jej perspektywy, ta decyzja jest krokiem w stronę realizacji zamiaru sprzedaży klubu, którym wyraźnie zainteresowane jest jedno przedsiębiorstwo.

Głosowanie nad pożyczką dla Śląska Wrocław odbyło się w ramach dyskusji nad autopoprawką do projektu zmieniającego uchwałę dotyczącą budżetu miasta na rok 2023. Projekt ten uzyskał poparcie 22 radnych, podczas gdy 14 było przeciwnych.

Marcin Urban, Skarbnik Miasta, podkreślił fakt, że proces prywatyzacji i sprzedaży Śląska Wrocław jest aktywnie prowadzony przez miasto. Prezydent Wrocławia wyraził zgodę na wsparcie klubu środkami finansowymi w formie pożyczki. Zgodnie z jego słowami, te fundusze mają zapewnić ciągłość działania klubu i umożliwić jego prywatyzację. Jego słowa dotyczyły również pokrycia kosztów wynagrodzeń dla pracowników kadry trenerskiej za pomocą tych pieniędzy. Planuje się rozłożyć tę sumę na cztery równe raty po pięć milionów złotych, które mają zostać przekazane do końca nadchodzącego roku – wyjaśniał Urban. Dodał również, że pożyczka będzie posiadała adekwatne oprocentowanie.

Skarbnik Miasta podkreślił również, że w kontekście porozumienia z przyszłym inwestorem, udzielona pożyczka zostanie należycie rozliczona i zwrócona.