Policja zabezpiecza teren budowy we Wrocławiu: natrafiono na pociski z II wojny światowej

Podczas prowadzenia prac ziemnych na terenie placu budowy zlokalizowanym we Wrocławiu przy ulicy Horbaczewskiego 16, pracownicy budowy natknęli się na osiem pocisków datujących się do czasów II wojny światowej. Jest to informacja alarmująca, ale zarazem niezwykle ważna dla bezpieczeństwa wszystkich osób znajdujących się w pobliżu.

Są to pociski o konkretnych wymiarach, mierzące 15 centymetrów długości i 5 centymetrów szerokości. Wszystkie osiem niewybuchów zostało odnalezionych na tym samym ogrodzonym terenie budowy. To miejsce jest obecnie szczególnie istotne dla służb porządkowych miasta.

Wezwana na miejsce Policja podjęła natychmiastowe działania mające na celu zabezpieczenie terenu przed ewentualnym zagrożeniem. Teraz oczekuje na przybycie patrolu saperskiego, który zajmie się specjalistycznym usunięciem niewybuchów. Mimo potencjalnego zagrożenia, nie ma jednak potrzeby podejmowania działań ewakuacyjnych wśród mieszkańców okolicznych domów i budynków na czas trwania procesu usuwania niewybuchów.