Port Lotniczy we Wrocławiu – rekordowa liczba pasażerów w czerwcu

W czerwcu br., Port Lotniczy Wrocław odnotował znaczący wzrost liczby korzystających z jego usług pasażerów, osiągając liczbę blisko 430 tys. osób. Informacje te zostały udostępnione przez zarząd lotniska. W porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku, który dotychczas uchodził za rekordowy, zaobserwowano wzrost o niebagatelne 58 tys. osób. Dodatkowo, w stosunku do poprzedniego miesiąca, różnica wynosi aż 82 tys. więcej pasażerów.

Zarządzający portem lotniczym we Wrocławiu podkreślają, że czerwiec tego roku był miesiącem bezprecedensowym pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W ostatnim miesiącu z usług lotniska skorzystało ponad 424 tys. osób, co stanowi wzrost o imponujące 109 tys. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Na tle czerwca 2019 roku, który do tej pory był miesiącem o najwyższej liczbie pasażerów, notujemy zwiększenie tej wartości o około 58 tys. osób.

Co ciekawe, najbardziej popularnym kierunkiem lotów czarterowych wykonanych z terenu wrocławskiego portu lotniczego jest Turcja.