Przygotowania do 14. edycji Dni Seniora we Wrocławiu w pełnym rozkwicie

Ruchliwe przygotowania do 14. edycji Dni Seniora we Wrocławiu, która ma miejsce od 8 września do 19 października 2023 roku, są już w toku. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu nastąpi 8 września na rynku wrocławskim, gdzie odbędzie się Marsz Kapeluszy – coroczne wydarzenie skupiające tysiące seniorów w niepowtarzalnych strojach. Organizatorzy już teraz zachęcają do uczestnictwa w różnego rodzaju konkursach.

Planowane jest prawie 200 imprez związanych z tym senioralnym świętem. W planach są między innymi warsztaty, spotkania, rajdy piesze, festyny, wycieczki, przeglądy twórczości, a także konkursy i darmowe konsultacje oraz badania medyczne. Wydarzenia te będą miały miejsce w różnych lokalizacjach we Wrocławiu. Harmonogram będzie dostępny po 18 sierpnia 2023 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać w punkcie informacyjnym WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora, znajdującym się na placu Dominikańskim 6, pokój 15, lub telefonicznie pod numerem 71 344 44 44.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach mających na celu wyłonienie par z najdłuższym stażem małżeńskim, osób tworzących oryginalne kapelusze i/lub muszki, a także tych, którzy nie obawiają się korzystać z nowoczesnych technologii. Poszukujemy również Przyjaciół Seniorów – osób aktywnie działających na rzecz poprawy warunków życia seniorów. Ponadto, zapraszamy przedsiębiorców ceniących wiedzę i doświadczenie osób powyżej 60 roku życia oraz seniorów pragnących podzielić się swoją twórczością literacką.