Powrót kolarstwa do Wałbrzycha: Jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne

W niewiele ponad dwa tygodnie, po długiej przerwie, miasto Wałbrzych znowu stanie się jednym z przystanków dla zawodników prestiżowego wyścigu kolarskiego – Tour de Pologne. Ten renomowany wydarzenie sportowe, które od lat cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce, powraca tym razem na zachodnie tereny kraju, po wieloletniej nieobecności.

Jest to dobrą wiadomością dla wszystkich miłośników kolarstwa z Dolnego Śląska, którzy z niecierpliwością oczekują na możliwość zobaczenia swoich idoli na żywo. Po wielu latach nieobecności, emocje i rywalizacja charakterystyczne dla Tour de Pologne wrócą ponownie do Wałbrzycha. Tym bardziej, że tegoroczna edycja wyścigu jest szczególnie ważna – ma ona bowiem charakter jubileuszowy, jest to już osiemdziesiąty raz jak kolarze zmierzą się na trasie tego wyścigu.

Tour de Pologne wyrusza ze wschodnich rejonów naszego kraju, by przez kilka dni przemierzać różnorodne tereny i krajobrazy Polski. W końcu dotrze także na Dolny Śląsk, gdzie zawodnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności przed tutejszą publicznością, czekającą na ten moment od lat.