Powrót tramwajów na ulicę Powstańców Śląskich po zakończonym remoncie

Z dniem 8 października, niedziela, tramwaje ponownie będą kursować po ulicy Powstańców Śląskich. Zakończył się właśnie remont torowiska na ważnym skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej, który kosztował 4,1 mln zł. Testy przeprowadzone po remoncie zakończyły się pomyślnym wynikiem. Linie tramwajowe numer 6, 7, 14 i 17 powrócą do swoich stałych tras, natomiast linie 2 i 20 zostaną przywrócone. W związku z tym, zostaną wycofane z ruchu linie zastępcze o numerach 72 i 702.

Prace remontowe na tym kluczowym dla komunikacji miejskiej skrzyżowaniu rozpoczęły się pod koniec lipca tego roku. Głównym celem było wymiana skrzyżowania torowego na miejscu, gdzie krzyżują się ulice Świdnicka i Piłsudskiego oraz wymiana rozjazdu prowadzącego w kierunku ulicy Powstańców Śląskich. Prace obejmowały stworzenie nowej podbudowy wykonanej z betonu, ułożenie nawierzchni z masy bitumicznej, a także rozbudowę systemu odwodnienia zwrotnic w rozjeździe wraz z ich sterowaniem i ogrzewaniem. Jest to część większego projektu, nazwanego TORYwolucją, jaki realizuje MPK Wrocław od roku 2020. W jego ramach, do tej pory wymieniono już 119 zwrotnic na terenie miasta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne stawia sobie za cel przeprowadzanie remontów w taki sposób, aby zminimalizować ich uciążliwość dla mieszkańców Wrocławia.