Przeglądy kominiarskie w ramach "Czadowej Akcji" trwają we Wrocławiu

Z inicjatywy władz miasta Wrocławia, wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego ruszyła „Czadowa Akcja”, w ramach której odbywają się przeglądy kominiarskie. Kontrole te mają miejsce we wszystkich wrocławskich lokalach gminnych, których liczba wynosi ponad 1250.

„Czadowa Akcja” to coroczna kampania, która ma na celu promowanie bezpieczeństwa i odpowiedzialności mieszkańców Wrocławia. Urzędnicy apelują do mieszkańców o regularne kontrole urządzeń grzewczych oraz motywują ich do wymiany przestarzałych pieców. Kampania obejmuje również przeglądy kominiarskie, które odbywają się w ponad 1250 gminnych lokalach. Łącznie, w tych budynkach znajduje się 11 833 mieszkań i 665 lokali użytkowych.

Specjaliści zajmujący się przeglądami wentylacji zalecają, aby przeprowadzić je podczas panowania niższych temperatur. Wyjaśniają, że w ciepłe dni, nawet jeśli układ wentylacyjny działa poprawnie, nie jest możliwe osiągnięcie wystarczająco dużego przepływu powietrza. Jest to bowiem typowa cecha wentylacji naturalnej.