Prace nad Aleją Wielkiej Wyspy trwają. Zrealizowano już ponad 80 procent inwestycji!

Nie da się ukryć, że prace nad Aleją Wielkiej Wyspy to jedna z kluczowych inwestycji Wrocławia. Jest tym trudniejsza, że łączy brzegi Odry i Oławy, gdzie konstrukcja musi być dodatkowo wzmocniona. Efekty jednak widać już gołym okiem!

Aleja Wielkiej Wyspy to przedsięwzięcie, które ma być zrealizowane w całości jeszcze w tym roku. Sądząc po postępie prac oraz tym co mówią wykonawcy, całość jest już zrealizowana w osiemdziesięciu procentach. Najważniejsze elementy są już postawione. To prace przy łączeniu mostów z obu ich stron. Na szczęście dobre warunki pogodowe sprawiają, że prace mogą trwać mimo panującej zimy.

Docelowo cała trasa ma spowodować, że korki we wschodniej części Wrocławia zmaleją. Póki co, godziny szczytu to dla mieszkańców prawdziwy komunikacyjny horror. Właśnie Aleja Wielkiej Wyspy ma być remedium na taki stan rzeczy.

Do wykonania zostały jeszcze balustrady, ekrany oraz latarnie. Pozostaje jeszcze również postawienie odpowiednich znaków drogowych oraz namalowanie pasów na jezdni. Cała inwestycja kosztowała 234 miliony złotych.