Problemy Wrocławskiego MPK – awaria torowiska na ulicy Podwale

Wrocławski komunikator miejski, MPK, ponownie musi stawić czoła problemowi wygięcia szyn tramwajowych na ulicy Podwale. Jest to piąta taka sytuacja w ostatnich latach. Istnieje jednak nadzieja na usunięcie przyczyn tego zjawiska, gdyż planowane są działania prewencyjne.

Odnotowano kolejną awarię na torowisku tramwajowym na ulicy Podwale we Wrocławiu. Wydarzyło się to w poniedziałkowe popołudnie, 17 czerwca. Szyna tramwajowa uległa deformacji pod wpływem ekstremalnych temperatur, co zmusiło do zmiany trasy kursujących tramwajów. Ta niemiła sytuacja jest już dobrze znana mieszkańcom – pojawia się bowiem piąty rok z rzędu. Tym razem jednak władze MPK Wrocław planują ogłoszenie przetargu na remont torowiska, aby zapobiegać podobnym problemom w przyszłości.

Problem wygięcia szyny na ulicy Podwale stał się swoistym rytuałem sezonu letniego we Wrocławiu. Od 2020 roku miasto każdego lata boryka się z tą sama sytuacją. Historia ostatnich lat pokazuje, że jest to przewidywalne zjawisko, a nie przypadkowy incydent. Do awarii dochodziło w latach 2020, 2021, 2022, a ostatnia miała miejsce w czerwcu 2023 roku.

Każda taka awaria generuje liczne problemy dla użytkowników tramwajów. Powoduje utrudnienia w ruchu i komplikuje codzienność wielu mieszkańców miasta. Ekipy techniczne MPK Wrocław muszą każdorazowo szybko reagować i naprawiać uszkodzenia na torowisku aby przywrócić normalny ruch tramwajów.