Słoneczny weekend we Wrocławiu. Ostatnie tak ciepłe dni w roku?

Prognoza pogody we Wrocławiu na weekend 30-31.10.2011

Nadchodzący weekend przyniesie Wrocławianom świetną pogodę. Najpiękniejsza pogoda będzie dziś, warto więc tak zaplanować swój czas, aby skorzystać z być może ostatnich w tym roku promieni słońca i ciepłych dni. Długi weekend zakończy deszczowy (a nawet burzowy) poniedziałek.

Słoneczna sobota 30. października 2021 roku

Dzisiaj od rana będzie słonecznie. Taki stan powinien utrzymać się do końca dnia. Przez cały dzień nie powinniśmy się spodziewać chmur na niebie, warto więc złapać trochę promieni słonecznych, na przykład wybierając się na rowerową wycieczkę lub długi, jesienny spacer.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie oszałamiające jak na tę porę roku 18 stopni Celsjusza. Tak ciepło będzie w godzinach popołudniowych – od trzynastej do końca dnia i zmierzchu. W dzień nie będzie wietrznie, odczuwalna temperatura może okazać się zatem jeszcze nieco wyższa. W nocy z soboty na niedzielę będzie około 7-8 stopni Celsjusza, co zapowiada kolejny ciepły dzień tego weekendu.

Ciepła niedziela ze sporadycznymi chmurami

W niedzielę 31. października (Halloween!) na niebie pojawią się pierwsze chmurki, zwiastujące załamanie pogody w następnych dniach. Ostatni dzień październikowego weekendu, zarazem zamykający ten wyjątkowo ciepły w tym roku miesiąc, będzie jednak przyjemny. Temperatura osiągnie maksymalnie 17-18 st. C, takiej temperatury można się spodziewać między dwunastą, a piętnastą. Pod koniec dnia na niebie pojawią się chmury, co będzie zwiastować dość deszczowy poniedziałek. W Dniu Wszystkich Świętych odczuwalna temperatura będzie o kilka stopni niższa, niż w weekend, dodatkowo przez cały dzień na niebie będą chmury. Przez dużą część dnia będzie więc pochmurnie, a także deszczowo.

Słaba pogoda na początku listopada

Deszczowy i chłodny poniedziałek zapowiada załamanie się pogody. Pierwsze dni listopada będą więc dość nieprzyjemne. Możemy się spodziewać obfitych opadów deszczu i stopniowo spadającej temperatury. Warto przygotować ciepłe czapki i wyjąć z szafy zimowe kurtki.

Pogodę oraz inne informacje znajdziesz również na stronie wro.com.pl