Punkty widokowe Wrocławia

We Wrocławiu znajduje się cała masa punktów widokowych, z których mamy możliwość podziwiania pięknej panoramy miasta. Aczkolwiek nie wszystkie są tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Sprawdźmy, co do zaoferowania ma stolica Dolnego Śląska!

Sky Tower

Sky Tower to budynek, który stanowi kompleks mieszkalny, handlowo-usługowy, biurowy i rekreacyjny. Jest to trzeci najwyższy budynek w Polsce, a jego taras znajduje się na 49 piętrze – na wysokości ponad 200 metrów. Wjedziemy na niego windą. Otwarty jest zgodnie z godzinami pracy centrum handlowego, w zależności od dnia tygodnia, a ostatni wjazd na górę ma miejsce 30 minut przed zamknięciem. Bilet normalny to koszt 18 zł, a ulgowy 12 zł. Wstęp bezpłatny dla dzieci do 3 roku życia.

Wieża Matematyczna

Jest to najwyższy punkt gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zlokalizowany przy pl. Uniwerysteckim. Niegdyś wieża pełniła funkcję obserwatorium, dzisiaj znajduje się w nim muzeum, a na szczycie punkt widokowy. Wstęp we wszystkie dni tygodnia poza środą, w godzinach 11:00-17:00. Bilety obejmują również zwiedzanie różnych części budynku i muzeum. Cena uzależniona jest od wybranego pakietu.

Concordia – Wyspa Słodowa

Concordia Design Wrocław to dawna kamienica, która stała się nowoczesnym biurowcem, zachowując przy tym starego ducha budynku. Znajduje się on na Wyspie Słodowej, a na jego dachu możemy odwiedzić kawiarnię, z której rozpościera się przepiękny widok na najbliższą okolicę. Wstęp jest bezpłatny, warto zakupić kawę czy drinka i zatrzymać się na chwilę, aby popodziwiać panoramę miasta. Kawiarnia czynna jest codziennie od 12:00 do 23:00. Taras nie ma zadaszenia, więc w przypadku deszczu może zostać zamknięty.

Mostek Pokutnic

O tym miejscu pisaliśmy już w tym artykule. Punkt ma 45 metrów wysokości i trzeba pokonać ją po schodach. Latem dostępny jest od 10:00 do 20:00, a zimną godzinę krócej, do 19:00. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł.

Katedra na Ostrowie Tumskim

O wieży katedry na Ostrowie Tumskim pisaliśmy więcej tutaj. Punkt widokowy znajduje się na wysokości 90 metrów i można wjechać na niego windą. Otwarty od kwietnia do października we wszystkie dni tygodnia, od 10:00 do 19:00. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 6 zł.

Pl. Strzegomski – Cafe Muzeum

Na dachu Muzeum Współczesnego, o którym pisaliśmy ostatnio tutaj, znajduje się kawiarnia z widokiem na zachodnią część miasta. Zakupimy tam drobne przekąski czy coś do picia i podelektujemy się tym widokiem. Lokal otwarty jest we wszystkie dni tygodnia poza wtorkiem, w godzinach 12:00-20:00.