Wypadek na ul. Kosmonautów

Ranni wskutek wypadku na ulicy Kosmonautów

Na ulicy Kosmonautów we Wrocławiu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.  Miał miejsce w okolicy godziny dziesiątej przed południem 20 stycznia 2022 roku.

Wypadek na ulicy Kosmonautów

Groźny wypadek dwóch pojazdów miał miejsce na wrocławskiej ulicy Kosmonautów, w okolicy skrzyżowania z ul. Rawicką. Dwa samochody osobowe zderzyły się bowiem czołowo. Ze wstępnych ustaleń i relacji świadków wynika, że kierowca samochodu jadącego w kierunku centrum zjechał na przeciwny pas. Jego mercedes uderzył w zmierzającego do Leśnicy dostawczego forda.

Wypadek mógł się skończyć tragicznie. Niestety, kierowca forda wypadł bowiem z samochodu i stracił przytomność. Na szczęście, odzyskał funkcje życiowe dzięki szybkiej reanimacji. Przewieziono go do szpitala, gdzie został otoczony odpowiednią opieką.

Wypadek na ulicy Kosmonautów – trzy ranne osoby

Kierowca mercedesa, który najwyraźniej spowodował wypadek, także wylądował w szpitalu, lecz jego obrażenia były sporo mniejsze. Trzecia ranna osoba nie potrzebowała hospitalizacji. Wystarczająca była pomoc udzielona jej na miejscu wypadku.

Jak doszło do wypadku? Wciąż trwają ustalenia. Z dostępnych na teraz danych wynika, że kierowca mercedesa zjechał ze swojego pasa. Próbował ominąć pojazd, który skręcając w lewo wymusił na nim pierwszeństwo. Jeżeli taka wersja się potwierdzi, poznamy prawdziwego winowajcę całego zajścia, w którym ucierpiały trzy osoby.

Po wypadku ulica Kosmonautów przez pewien czas była nieprzejezdna w kierunku centrum. Droga została już jednak udrożniona.

Codziennie dochodzi do wypadków. Kierowcy jeżdżą co prawda nieco ostrożniej po wprowadzeniu nowych, wysokich mandatów. To jednak nie wystarczy. Kilka dni temu doszło do tragicznego w skutkach wypadku.