Rekrutacja do szkół podstawowych we Wrocławiu. Zobacz jak się odpowiednio przygotować!

Już 3 marca rusza rekrutacja do szkół podstawowych we Wrocławiu. W tym roku mogą zaskoczyć nie tylko dodatkowe punkty ale i nowe obwody szkolne. Harmonogram zapisów również nie rozpieszcza!

Po raz drugi już, rekrutacja do szkół podstawowych we Wrocławiu będzie przeprowadzana w pełni elektronicznie. Rodzice lub opiekunowie prawni są zobowiązani do wypełnienia wniosku dostępnego przez internet. Szkoły również zapraszają do siebie, aby złożyć dokumenty z pomocą sekretariatu placówki.

Ważne jest to, że jeżeli dziecko jest z danego obwodu do którego przynależy szkoła, to miejsce w placówce ma stuprocentowo zapewnione. Inna sprawa występuje w sytuacji, gdy dziecko jest spoza obwodu. Wtedy to wniosek należy złożyć w dniach 26-30 maja, również elektronicznie. Jeżeli w danej placówce szkolnej będzie jeszcze miejsce, dziecko zostanie przyjęte.

W drugim etapie nie liczy się kolejność zgłoszeń a przyznane punkty. Warto wiedzieć, że za aktywowanie programu Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX, można uzyskać dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkoły spoza rejonu.