Remonty torowisk we Wrocławiu. Szykuj się na zmiany w organizacji ruchu!

Nie da się ukryć, że stan torowisk we Wrocławiu był koszmarny. A liczne wkolejenia tramwajów były tylko tego potwierdzeniem. Jednak 2023 ma być rokiem prawdziwej torowej rewolucji. Na jakie zmiany możemy więc liczyć?

Nowy program związany z modernizacją i naprawą wrocławskich torowisk, w magistracie nazywany jest „toryrewolucją”. Choć jest on realizowany już od trzech lat, to dopiero w 2023 roku praca będzie naprawdę widoczna. Prace mają ruszyć wraz z końcem stycznia.

Będą one prowadzone między innymi przy wymianie rozjazdów na skrzyżowaniu pl. Powstańców Wielkopolskich z ulica Trzebnicką. Zostanie również przebudowane połączenie z zajezdnią Ołbin na Nadodrzu. Modernizacji zostanie poddana również torowisko z siecią trakcyjną przy ulicy Legnickiej.

Takie same prace będą prowadzone również na ulicy Pomorskiej i ulicy Dubois na Nadodrzu. Drogowcy będą również pracować przy ulicy Małachowskiego i ulicy Pułaskiego na Przedmieściu Oławskim. Dodatkowo zostanie przebudowanych pięć przejść dla pieszych tak, aby były jeszcze bezpieczniejsze dla użytkowników drogi i chodnika.