Resi4Rent rozwija swoje portfolio lokali mieszkalnych we Wrocławiu

Spółka Resi4Rent, w której 30% udziałów posiada Echo Investment, doprowadziła do zakończenia budowy i oddała do dyspozycji mieszkańców budynek zawierający 391 mieszkań na wynajem w abonamencie, usytuowany przy ulicy Jaworskiej we Wrocławiu. Dzięki tej inwestycji portfolio firmy powiększyło się o kolejne lokale, obecnie przekraczając liczbę 4,1 tys. jednostek, jak poinformował przedstawiciel spółki.

„Za nami intensywny miesiąc, w którym nasza oferta lokali w sześciu głównych miastach Polski: Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu przekroczyła liczbę 4 100 mieszkań. Oddanie do użytku nowego obiektu we Wrocławiu to istotny krok na drodze do osiągnięcia naszego strategicznego celu. Dążymy do zwiększenia liczby najwyższej jakości mieszkań na wynajem i planujemy wprowadzić na rynek 10 tys. lokali do końca 2025 r. Nieustannie się rozwijamy, starając się spełniać oczekiwania klientów i umacniać swoją pozycję lidera na polskim rynku PRS. Naszą siłę czerpiemy także z silnego i stabilnego zaplecza finansowego, które tworzymy m.in. z funduszy pozyskanych od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz finansowania udzielonego firmie R4R niedawno przez konsorcjum trzech banków: Pekao S.A., Santander Bank Polska i BNP Paribas Bank Polska” – przekazał prezes Sławomir Imianowski, cytowany w oficjalnym komunikacie.

W wyniku oddania do użytku nowego budynku we Wrocławiu, miasto to stało się drugim najważniejszym rynkiem dla działalności Resi4Rent – tuż po Warszawie. W stolicy Dolnego Śląska firma oferuje obecnie prawie 1000 mieszkań w abonamencie.

Firma Resi4Rent została założona w 2018 roku. Należy do niej Echo Investment, które posiada 30% udziałów, a pozostałe 70% należy do globalnego funduszu inwestycyjnego reprezentowanego przez Griffin Capital Partners. Wszystkie projekty realizowane są przy wsparciu finansowym Resi4Rent.