Wrocławska łąka kwietna: Bujna zieleń na zachodzie miasta

Prowadzona przez Fundację Łąka wspólnie z firmą Echo Investment inicjatywa, zaowocowała stworzeniem największej w mieście łąki kwietnej. Teren o powierzchni przeszło 5,5 tys. metrów kwadratowych, położony przy ulicy Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu, stał się domem dla wielobarwnych dzikich roślin. Te naturalne uprawy nie tylko dodają uroku otoczeniu, ale też pełnią istotną rolę w ekosystemie miejskim – wspomagają bioróżnorodność, skutecznie schładzają teren w czasie wysokich temperatur, a także stanowią barierę dla suszy i miejscowych wysp ciepła.

Ta część Wrocławia, znajdująca się na zachodzie miasta jest obszarem dynamicznym i ciągle rozwijającym się. Zyskuje ona na popularności dzięki sprawnemu systemowi komunikacyjnemu i propozycji atrakcyjnego stylu miejskiego życia, który łączy w sobie możliwość pracy, mieszkania, spędzania wolnego czasu oraz robienia zakupów. Teren wokół biurowca West 4 Business Hub nabrał nowego charakteru dzięki powstałej tam bujnej zieleni, która nie tylko ma swoje unikalne właściwości ekologiczne, ale również pomaga zwalczać smog. Głównym celem twórców tego projektu jest przyciągnąć uwagę nie tylko pracowników biurowców, ale też wszystkich mieszkańców Wrocławia do problemu zmian klimatu.

Wrocławska łąka kwietna jest kolejnym punktem w programie społecznym realizowanym wspólnie przez Echo Investment i Fundację Łąka. Dzięki temu programowi podobne miejsca zyskały już popularność wśród mieszkańców Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi i Kielcach.