Rozstajemy się z tradycją. Śląsk Wrocław apeluje do kibiców o rezygnację z proszenia o koszulki

Śląsk Wrocław, znany klub piłkarski, wzywa swoich fanów do zaprzestania praktyki żądania od piłkarzy ich trykotów po meczach. Ten ruch jest zgodny z postępowaniem wielu innych klubów sportowych, które już wcześniej wydały podobne apele.

Transparenty z hasłami takimi jak „Exposito – daj mi swoją koszulkę” będą teraz historią na meczach drużyny piłkarskiej ze Wrocławia. Klub za pośrednictwem mediów społecznościowych skierował prośbę do swoich kibiców, aby nie domagali się od zawodników ich koszulek po zakończeniu spotkań.

W komunikacie opublikowanym przez Śląsk Wrocław widnieją słowa wdzięczności dla fanów za ich niesłabnące wsparcie, które okazują drużynie od początku sezonu. Wyrazili oni docenienie dla zaangażowania kibiców, którzy nieustannie dopingują swoją ulubioną drużynę. Jednocześnie podkreślili, że dbają o swoich fanów i cenią ich opinię, ponieważ to właśnie dla nich istnieje ten klub. Niemniej jednak, apelują o zaprzestanie praktyki przynoszenia na mecze plakatów i kartonów z prośbami o koszulki.

Śląsk Wrocław przyznał, że piłkarze otrzymują wiele takich próśb, ale nie są w stanie spełnić wszystkich z nich. Nie chcą też, aby zwłaszcza najmłodsi kibice czuli rozczarowanie z powodu niespełnionych oczekiwań. Zwrócili również uwagę na fakt, że niektórzy nieuczciwi fani wykorzystują tę praktykę, a zawodnicy po meczu nie powinni być postawieni w sytuacji oceny, kto zasługuje na trykot. Klub zapowiedział jednocześnie organizację większej liczby konkursów i promocji związanych z koszulkami meczowymi.