Policja interweniuje na zlocie fanów tuningu we Wrocławiu

Niedawno odbył się w Wrocławiu zlot miłośników tuningu i szybkiej jazdy. Cyganeria motoryzacyjna wybrała na swoje spotkanie atrakcyjny moment – piękną, ciepłą wrześniową sobotę. Niespodziewanie jednak na imprezę przybyli również mundurowi, co przekształciło całe wydarzenie w intensywną kontrolę drogową.

W momencie pojawienia się funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia, rozpoczęto dokładne sprawdzanie wszystkich uczestniczących pojazdów oraz kierowców pod kątem potencjalnych naruszeń przepisów ruchu drogowego. I proszę bardzo – nie były to bezpodstawne obawy. Podczas kontroli sprawdzono koło 480 samochodów. Niestety, nie wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli pochwalić się nienagannym zachowaniem na drodze. Wśród zatrzymanych znalazł się jeden nietrzeźwy kierowca oraz dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania.

Podczas tej nieplanowanej interwencji, policjanci wystawili aż około 160 mandatów karnych. Łączna wartość nałożonych kar wyniosła ponad 54 tysiące złotych. Ale na tym kontrole się nie skończyły. Aż dla 69 właścicieli zmodyfikowanych pojazdów konsekwencją spotkania z policją było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych. Wśród nich jeden kierowca poniesie dodatkowe konsekwencje za manipulację licznikiem przebiegu w swoim pojeździe.