Rozszerzenie strefy płatnego parkowania we Wrocławiu – plany na osiedla Huby i Tarnogaj

Na terenie Wrocławia, w dniu 24 października, we wtorek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zamierza przystąpić do procesu oznaczania płatnych miejsc parkingowych na dwóch osiedlach: Huby i Tarnogaj. Szacowany czas realizacji tych prac wynosi około dwóch miesięcy.

Należy zauważyć, że Wrocław jest jednym z miast w Polsce, które dysponuje najmniejszą ilością płatnych miejsc parkingowych w porównaniu do innych dużych ośrodków miejskich. Przykładowo, na terenie Krakowa liczba tego typu miejsc kilka lat temu przekraczała już 22 tysiące, podobnie jak w Poznaniu czy Szczecinie, gdzie strefy są znacznie większe niż we Wrocławiu.

Pod koniec ubiegłego roku, w stolicy Dolnego Śląska, strefa płatnego parkowania liczyła sobie 6,5 tys. miejsc postojowych, z czego 4,5 tys. znajdowało się poza ścisłym centrum miasta. W bieżącym roku wprowadzono już płatne miejsca parkingowe na Przedmieściach Świdnickim i Oławskim oraz na Szczepinie. Z uwzględnieniem planowanych miejsc na osiedlach Huby i Tarnogaj, do końca roku liczba ta ma zwiększyć się do ponad 8,5 tys. miejsc w całej Strefie Płatnego Parkowania.