Śląsk Wrocław w poszukiwaniu nowych talentów

Wrocławski klub piłkarski, Śląsk Wrocław, zaprasza na sportowe próby młodego napastnika z Norwegii. Dwudziestoletni Nicolai Skoglund ma okazję pokazać swoje umiejętności pod watchfulnym spojrzeniem trenera Jacka Magiery. Tymczasem, Śląsk jest coraz bliżej pozyskania dla siebie Petera Pokornego, pomocnika z młodzieżowej reprezentacji Słowacji, który oczekuje na przybycie do Wrocławia i podpisanie kontraktu jeszcze w tym tygodniu.

Pragnienie Śląska Wrocław do wzmocnienia swojej drużyny nie wydaje się słabnąć. Zespół trenowany przez Jacka Magiery miał ostatnio weekend wolny, ponieważ ich mecz zaplanowany na niedzielę (6 sierpnia) przeciwko Pogoni Szczecin został odłożony na życzenie przeciwnika (nowa data nie została jeszcze ustalona i będzie zależała od postępów „Portowców” w eliminacjach Ligi Konferencji). Ale to nie oznacza, że praca w klubie zatrzymuje się.

David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław, otwarcie mówi o swoich staraniach o pozyskanie nowego pomocnika i napastnika. Na szczycie jego listy priorytetów znajdują się Peter Pokorný, młodzi reprezentanci Słowacji, oraz Bryan Fiabema, młodzi reprezentanci Norwegii.

Z pierwszym z wymienionych zawodników negocjacje są już prawie zakończone. Wiadomo nam, że obie strony porozumiały się co do najważniejszych aspektów związanych z transferem 22-letniego Pokornego do Wrocławia. Choć dokumenty nie są jeszcze podpisane i kilka szczegółów czeka na dopięcie, transfer wydaje się być coraz bliżej realizacji – na tyle blisko, że zawodnik ma już zaplanowane badania medyczne. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, Pokorný przybędzie do Wrocławia jeszcze w tym tygodniu – prawdopodobnie w środę lub czwartek.