Spotkanie z muzyką filmową w klasztorze siostrami Boromeuszek

W malowniczym klasztorze Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy, odbyło się pasjonujące wydarzenie muzyczne skoncentrowane na popularnych melodiach filmowych. Ten wyjątkowy koncert stanowił zwieńczenie intensywnych warsztatów muzycznych, które miały miejsce w Bielicach i były realizowane już po raz siódmy.

Warsztaty, które odbyły się w klasztornych murach, zgromadziły młodych adeptów sztuki muzycznej ze Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. Wśród licznie zgromadzonych uczestników znaleźli się studenci klasy fletowej pod opieką Henryka Rymarczuka, a także klasy wiolonczelowej prowadzonej przez Radosława Grubego. Niezbędne tło muzyczne dla tego artystycznego wystąpienia dostarczyła gra na fortepianie Grażyny Ney.

Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać różnorodnych utworów z repertuaru filmowego, które były prezentowane w unikalnej interpretacji młodych artystów. Na sam koniec tego niezapomnianego wieczoru, publiczność miała przyjemność posłuchania nietypowych aranżacji utworów słynnego zespołu „Metallica”, które zostały wykonane na wiolonczeli, flecie i gitarze basowej. Ale to melodia z filmu „Piraci z Karaibów” wzbudziła największe uznanie i entuzjazm wśród zgromadzonych gości.