Statystyki weekendowych interwencji policji we Wrocławiu: alarmujące liczby

Najnowsze relacje policji we Wrocławiu odnośnie działań prowadzonych podczas minionego weekendu wskazują na niepokojącą sytuację na drogach miasta i okolicznego powiatu. Tylko w ciągu trzech dni, od piątku do niedzieli, funkcjonariusze zmuszeni byli zatrzymać ponad 30 kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas ostatniego weekendu, policjanci z Wrocławia przeprowadzili łącznie ponad tysiąc interwencji. Zatrzymano wówczas 69 osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa oraz dodatkowo 22 osoby, które były poszukiwane, a teraz znajdują się w rękach policji po zatrzymaniu na gorącym uczynku bądź też po pościgu.

Policja we Wrocławiu zatrzymała w sumie 31 kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Najwięcej alkoholu w organizmie miała kobieta z Sobótki, która prowadząc osobową toyotę doprowadziła do wypadku drogowego mając ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Co więcej, ta 40-letnia kobieta posiadała aż trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Teraz, sprawa 40-latki trafi przed sąd.