Śląsk przegrał z Pogonią Szczecin

Świetna, ofensywna piłka i niespodziewany zwycięzca. Śląsk przegrał w Ninecieczy

W ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze WKS Śląska Wrocław pojechali do Niecieczy na mecz z ligowym outsiderem. Bruk-Bet przed meczem z rewelacyjnie spisującym się zespołem prowadzonym przez Jacka Magierę miał na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo w 11 kolejkach.

Pokaz ofensywnej gry

Przez całe spotkanie piłkarze obu drużyn starali się atakować i prezentowali atrakcyjną dla widzów piłkę. To zawodnicy Śląska jako pierwsi zdołali strzelić jednak bramkę – już w szóstej minucie zrobił to pomocnik, Robert Pich. Doświadczony zawodnik wykorzystał celne podanie Exposito spod samej linii bramkowej i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. W tej sytuacji zdecydowanie zawinili obrońcy Niecieczy, którzy nie upilnowali obu wrocławskich zawodników.

Akcja wyglądała nieco jak w grze komputerowej z serii FIFA – zawodnicy gospodarzy wyglądali jednak tak, jakby mieli ustawiony niski poziom trudności. Sytuacja jednak szybko odmieniła się za sprawą Samuela Stefanika, który już w 14-tej minucie zdołał wyrównać. Obie drużyny przeprowadziły w pierwszej połowie jeszcze wiele ciekawych akcji, jednak żadna nie zakończyła się bramką.

W drugiej połowie Bruk-Bet Nieciecza przyspieszyła tempo

Po przerwie podopieczni Jacka Magiery wyglądali nieco ospale. Tempo ich gry spadało, co postanowili wykorzystać przeciwnicy z dolnej części tabeli. Niecieczanie podkręcali tempo, co zaowocowało zdobyciem dwóch bramek. Gdy wydawało się, że zespół ze stolicy Dolnego Śląska nie zdoła już odwrócić losów spotkania, trener zdecydował się wpuścić na boisko Adriana Łyszczarza. Rezerwowy zdołał w kilka minut strzelić dwie bramki.  Druga z nich pretenduje do miana gola kolejki – to piękny, mocny strzał z dalszej odległości.

Na tablicy widniał wynik remisowy – 3:3, a sędzia nie planował szybko kończyć spotkania . Dołożył do regulaminowego czasu spotkania aż osiem minut. To właśnie w ostatniej z nich Mateusz Grzybek strzelił gola po strzale z ostrego kąta. Tym samym zawodnik zdecydowanie gorzej notowanych gospodarzy dał im upragnione zwycięstwo. To od razu wywindowało jego zespół o kilka miejsc w górę ligowej tabeli.

Bruk-Bet Nieciecza 4:3 Śląsk Wrocław

Zespół z Wrocławia zajmuje obecnie piątą lokatę w piłkarskiej PKO Ekstraklasie. W trzynastu dotychczasowych kolejkach zdołał pięć razy wygrać, tyle samo razy zremisować i trzy razy odniósł porażkę. Nieciecza jest obecnie piętnasta w tabeli, jednak w ostatniej kolejce przeskoczyła obecnego Mistrza Polski – Legię Warszawa.