Tom Zimoch będzie liderem wrocławskiej listy "Trzeciej Drogi" w nadchodzących wyborach do Sejmu

Kilka dni temu, nie przypuszczano nawet, że takie rozwiązanie jest możliwe. Jednakże, niespodziewanie zdecydowano, iż Tomasz Zimoch, posiadający status posła oraz będący znanym komentatorem sportowym, zostanie liderem listy „Trzeciej Drogi” na terenie Wrocławia podczas zbliżających się wyborów do Sejmu. Co ciekawe, Zimoch nie posiada dużego związku z tym miastem, którym jest stolica Dolnego Śląska.

Pochodzący z Łodzi Tomasz Zimoch, podczas poprzednich wyborów bez większych problemów uzyskał mandat w swoim rodzinnym mieście. W obecnym okresie przeciwdziałania wyborcze stały się bardziej skomplikowane. Oznaczony jako ceniony dziennikarz, Zimoch nie mógł liczyć na zajęcie pierwszego miejsca na łódzkiej liście wyborczej. Propozycja dla niego to była druga pozycja na liście, która mogłaby utrudnić mu drogę do Sejmu. Niezadowolony polityk zdecydował się poszukać miejsca lidera „Trzeciej Drogi” w innym regionie kraju.

Ostatecznie wybór padł na Wrocław. W ten sposób Zimoch przejął pierwsze miejsce kosztem Aleksandra Twardowskiego – społecznika i biznesmena. Jeszcze dzień wcześniej (w czwartek), Twardowski był uważany za pewne pierwsze miejsce na liście. W wyniku nowych okoliczności nie wystartuje on w ogóle w nadchodzących wyborach.