Uniwersytet Wrocławski - 6. miejsce w rankingu TopMarka 2021

Uniwersytet Wrocławski szósty w rankingu polskich uczelni wg TopMarka 2021

Niedawno ukazała się kolejna odsłona rankingu TopMarka. Oceniono wiele instytucji, firm oraz uczelni, a z wrocławskich placówek najwyżej znalazł się Uniwersytet Wrocławski.

W rankingu przodują uczelnie z Warszawy

Jak co roku, na samym szczycie listy TopMarka w kategorii uczelni znajdują się szkoły wyższe ze stolicy kraju. Trzy warszawskie uczelnie uplasowały się wyżej, niż Uniwersytet Wrocławski.  Ponad nim jest także szkołą wyższa z Poznania, a także Uniwersytet Jagielloński z Krakowa. Zestawienie zostało stworzone przez wychodzący co dwa miesiące magazyn „Press”.

Ranking TopMarka 2021 oceniał wartość medialną pięciuset marek. Wybrano po dziesięć najsilniejszych brandów z 50 branż regularnie pojawiających się w mediach. Wrocławska szkoła wyższa znalazła się na szóstym miejscu na 10 uwzględnionych uczelni. Wśród pięciuset marek ogółem, Uniwersytet Wrocławski zajął wysokie, 130. miejsce.

Uniwersytet Wrocławski – co to za uczelnia?

Tę publiczną uczelnię założono jeszcze w 1702 roku, jest to zatem najstarsza szkołą wyższa we Wrocławiu i całym Dolnym Śląsku. W zależności od danego roku, uczęszcza tam  około dwadzieścia pięć tysięcy studentów. Opiekuje się nimi prawie dwa tysiące pracowników naukowych oraz półtora tysiąca pozostałego personelu.

Na UWr funkcjonuje z powodzeniem kilkanaście wydziałów, między innymi Wydział Filologiczny, Wydział Fizyki i Astronomii, Wydział Matematyki i Informatyki, czy Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii. Uczelnia co roku wypuszcza studentów, którzy dzięki  zdobytej wiedzy i renomie uczelni z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy. W stolicy Dolnego Śląska Uniwersytet Wrocławski uchodzi za najlepszą uczelnię humanistyczną w mieście, chociaż kierunki ścisłe i przyrodnicze również są na wysokim poziomie.

Zabytkowe gmachy są jednymi z najwspanialszych wrocławskich zabytków

Uniwersytet Wrocławski składa się z wielu budynków, z których największe wrażenie robią najstarsze z nich. Zlokalizowane bezpośrednio przy Rynku budynki robią ogromne wrażenie szczególnie nocą, kiedy ich klimat jest podkreślony przez nastrojowe oświetlenie. Jednym z najcenniejszych zabytków Wrocławia jest Aula Leopoldyńska – wspaniale zdobiona starodawna sala, w której odbywają się najbardziej uroczyste wydarzenia. Na liście miejsc wartych odwiedzenia znajduje się także Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na Uniwersytecie Wrocławskim kształcą się studencie z Wrocławia, całego województwa oraz kraju. Nie brakuje też obcokrajowców, chętnie uczestniczących w programach wymiany lub przyjeżdżających do Wrocławia na cały okres studiów.