Wrocławski Aquapark pełen atrakcji

Wodne atrakcje we wrocławskim Aquaparku cz. 1

Coraz krótsze dni oraz kiepska pogoda sprawiają, że Wrocławianie coraz częściej planują popołudnia oraz weekendowy wypoczynek w miejscach znajdujących się pod dachem. Jedną z największych atrakcji w stolicy Dolnego Śląska jest Park Wodny Aquapark. To kompleks basenowy i sportowy, w którym z przyjemnością można spędzić kilka godzin. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie na tym wyjątkowym, wrocławskim basenie.

Świetne zjeżdżalnie, odważysz się z nich skorzystać?

We wrocławskim Aquaparku do dyspozycji udostępniono odwiedzającym wiele różnego rodzaju zjeżdżalni. Kilka z nich przeznaczonych jest dla mniejszych dzieci, z czego jedna prowadzi do płytkiego brodzika – tam czas chętnie spędzają przeważnie rodzice z najmniejszymi dziećmi. Trzy nieco większe zjeżdżalnie są po prostu stworzone do organizacji dziecięcych wyścigów – zjeżdżalnie sąsiadują ze sobą i mają identyczną długość.

Wejście na większe zjeżdżalnie przeznaczone jest tylko dla osób o wzroście ponad 120 cm. A nawet 150cm – w przypadku dwóch najbardziej stromych. Zdecydowanie jedną z ciekawszych jest zjeżdżalnia multimedialna Black Hole. W niej podczas zjeżdżania można podziwiać grę świateł, momentami jest także zupełnie ciemno. To potęguje wrażenie szybkości. Bardzo lubianą atrakcją Aquaparku jest niewątpliwie także zjeżdżalnia na pontonach. Trzeba zabrać ze sobą ten wodny pojazd, wnosząc go po schodach aż do wlotu zjeżdżalni. Trud zawsze jest jednak wynagradzany! Zjazd na sporym kole ratunkowym przystosowaną do tego, szeroką zjeżdżalnią jest naprawdę bardzo przyjemnym doznaniem! Dla miłośników mocnych wrażeń przeznaczono zjeżdżalnię „TURBO”, w której można bowiem osiągnąć bardzo dużą prędkość zjazdu.

Atrakcje pod dachem i na zewnątrz

Wrocławski Park Wodny pozwala na wypłynięcie lub wyjście poza budynek. W lecie można skorzystać ze znajdujących się tam leżaków oraz zewnętrznego placu zabaw w formie statku piratów. Zimą także jest to ciekawe przeżycie, nawet podczas mroźnych dni. Ciepła woda, szczególnie w basenie solankowym, pozwala zrelaksować się i odpocząć.

Na zewnątrz wypływa także „Leniwa rzeka”. Jej rwący nut unosi dzieci i dorosłych, a rzeka jest miejscem świetnej zabawy i licznych gonitw. Mniejsze kółko przebiega w całości wewnątrz budynku, a większe – pozwala na wypłynięcie na zewnątrz.

Miejsce spotkań rodzin oraz organizacji firmowych wyjść

Aquapark we Wrocławiu jest miejscem często odwiedzanym przez rodziny, szczególnie z dziećmi. Zapewnia atrakcje każdemu – od najmłodszych (świetnia bawią się na zjeżdżalniach), aż po najstarszych, chętnie odpoczywających w solankach i jacuzzi.

W tym miejscu czasami spotykają się pracownicy wrocławskich firm. Niektórzy z nich wchodzą za pomocą specjalnych kart,  inni korzystają z zajęć dla pracowników lub wyjść integracyjnych.

Fani parków wodnych mogą odwiedzić nowy park wodny w Częstochowie.

Zobacz także kolejną część artykułu.